ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟ ΜΟΥΣΕΙΟ ΣΥΓΧΡΟΝΗΣ ΤΕΧΝΗΣ

ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΟ BAZAAR

με την υποστήριξη της Εθελοντικής Ομάδας Εργασίας του Μουσείου  poster bazar2012

Σάββατο 24 και Κυριακή 25 Νοεμβρίου 2012 από τις 11.30 έως τις 20.30

Είσοδος ελεύθερη

Αγαπητοί φίλοι,

Στον εκθεσιακό χώρο του Μακεδονικού Μουσείου Σύγχρονης Τέχνης, διοργανώνεται για 12η συνεχή χρονιά το χριστουγεννιάτικο Bazaar. Η εκδήλωση, που έγινε θεσμός του Μουσείου θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 24 και την Κυριακή 25 Νοεμβρίου 2012, από τις 11.30 έως τις 20.30

Στους φιλόξενους εκθεσιακούς χώρους του μουσείου θα λειτουργήσει και πάλι μια ανοιχτή γιορτή αγοράς δώρων, ένα σύγχρονο πανηγύρι τέχνης με χρηστικά αντικείμενα υψηλής αισθητικής, ειδικές εκδόσεις του ΜΜΣΤ, βιβλία τέχνης και έργα ζωγραφικής, χαρακτικής και φωτογραφίας γνωστών καλλιτεχνών.

Με βασικό σκοπό τη στήριξη των μουσειοπαιδαγωγικών προγραμμάτων αλλά και των άλλων εκπαιδευτικών και ψυχαγωγικών δραστηριοτήτων του μουσείου, το ΜΜΣΤ προσκαλεί όλους εσάς στο εορταστικό bazaar.

Στους ειδικά διαμορφωμένους χώρους του ΜΜΣΤ, οι επισκέπτες θα έχουν την ευκαιρία να περάσουν μια χαρούμενη και γιορτινή ημέρα με καφέ, κρασί και μουσική.

Αν λοιπόν, επιθυμείτε την αγορά των πιο πρωτότυπων και καλαίσθητων δώρων επισκεφτείτε το ΜΜΣΤ και γιορτάστε μαζί μας μέσα σε μια ζεστή ατμόσφαιρα με εκπλήξεις για τα παιδιά και τους μεγάλους.