Δωρεάν ξεναγήσεις στη διπλή έκθεση «Goya και Βeethoven στο Τελλόγλειο»
 στις 30/11,  14/12 και 18/1 στις 6 μ.μ.

Συνεχίζονται οι δωρεάν ξεναγήσεις στη διπλή έκθεση «Ο Goya και ο Beethoven στο Τελλόγλειο».
Μεθαύριο, Τετάρτη 30 Νοεμβρίου, στις 6 μ.μ. οι επισκέπτες του Τελλογλείου θα έχουν τη δυνατότητα να ξεναγηθούν δωρεάν στα μοναδικά εκθέματα που φιλοξενούνται στο Τελλόγλειο μέχρι στις 29 Ιανουαρίου 2012.
Τις δωρεάν ξεναγήσεις κάνουν η Γραμματέας του ΔΣ του Τελλογλείου, καθηγήτρια Ιστορίας της Τέχνης Α.Π.Θ. και γενική υπεύθυνη της έκθεσης Αλεξάνδρα Γουλάκη – Βουτυρά κι ο επιμελητής της έκθεσης Goya εκ μέρους του Τελλογλείου δρ Παναγιώτης Μπίκας. Εκτάκτως, για μεθαύριο, την κ. Βουτυρά αντικαθιστά η κ. Σοφία Τσώχου. Το πρόγραμμα των επόμενων δωρεάν ξεναγήσεων έχει ως εξής: Τετάρτη 14/12, Τετάρτη 18/1 στις 6 μ.μ.

Υπενθυμίζεται πως η γενική είσοδος είναι 5 ευρώ.
Η ελεύθερη είσοδος  ισχύει για όλους τους φοιτητές του Αριστοτέλειου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης.
Ειδικά για φέτος, η πλήρης ατέλεια ισχύει για τους ανέργους, τα άτομα ηλικίας άνω των 65 ετών, τα Άτομα με Ειδικές Ανάγκες, ενώ μειωμένο κατά 50% είναι το αντίτιμο για τους νέους μέχρι 32 ετών.