Η performance με τίτλο «proyecto para Goya»  στις 7 και 14 Δεκεμβρίου

Στο πλαίσιο των παράλληλων εκδηλώσεων της έκθεσης χαρακτικών Goya, το Τελλόγλειο φιλοξενεί για δυο βραδιές το Δεκέμβριο την ομάδα χορού Vis Motrix η οποία θα παρουσιάσει την performance με τίτλο « proyecto para Goya».
Πρόκειται για μια «συνομιλία» με τα χαρακτικά του μεγάλου Ισπανού δημιουργού που εκτίθενται στο Τελλόγλειο, τα οποία και αποτελούν σημείο εκκίνησης για δράση, λόγο και χορό. Η performance θα παρουσιαστεί στο Τελλόγλειο την Τετάρτη 7/12 και την Τετάρτη 14/12 στις 7 το βράδυ.
Υπενθυμίζεται πως η έκθεση «Ο Goya στο Τελλόγλειο» θα διαρκέσει έως τις 29 Ιανουαρίου.

vix motrix

ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΕΣ
Ιδέα – σκηνοθεσία: Κωνσταντίνος Γεράρδος
Χορογραφία: Κωνσταντίνος Γεράρδος σε συνεργασία με τους χορευτές της ομάδας
Επιμέλεια κοστουμιών: Κατερίνα Παπαγεωργίου
Επιμέλεια μουσικής: Κωνσταντίνος Γεράρδος
Χορεύουν: Κωνσταντίνος Γεράρδος,  Ελένη Γκιούρα,  Κατερίνα Παπαγεωργίου,  Πέπη Κέη,  Ιωάννα  Μήτσικα,  Έλενα Τζανάβαλου,  Γεύση Τουρούτογλου, Δάφνη Στριγγάρη, Στέλλα Μαστοροστέριου, Κωνσταντίνος Παπανικολάου.

ΧΡΗΣΙΜΑ
Τιμές εισιτηρίων: 7 ευρώ (γενική είσοδος) και 5 ευρώ (νεανικό εισιτήριο για άτομα μέχρι 32 ετών)
Πληροφορίες στα τηλέφωνα 231024711 και 2310991615