ΔΩΡΕΑΝ ΞΕΝΑΓΗΣΗ
Μια πολύ καλή ευκαιρία να γνωρίσουν τη διπλή έκθεση «Goya & Beethoven στο Τελλόγλειο» θα έχουν αύριο το απόγευμα οι επισκέπτες του Τελλογλείου. Η Γραμματέας του ΔΣ του Τελλογλείου, καθηγήτρια Ιστορίας της Τέχνης Α.Π.Θ. και γενική υπεύθυνη της έκθεσης Αλεξάνδρα Γουλάκη – Βουτυρά κι ο επιμελητής της έκθεσης Goya εκ μέρους του Τελλογλείου δρ Παναγιώτης Μπίκας θα ξεναγήσουν τους επισκέπτες στους χώρους του μουσείου. Η ξενάγηση γίνεται δωρεάν και αρχίζει στις 6 μ.μ.
Υπενθυμίζεται πως η γενική είσοδος είναι 5 ευρώ.

Η ελεύθερη είσοδος  ισχύει για όλους τους φοιτητές του Αριστοτέλειου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης. Ειδικά για φέτος, η πλήρης ατέλεια ισχύει για τους ανέργους, τα άτομα ηλικίας άνω των 65 ετών, τα Άτομα με Ειδικές Ανάγκες, ενώ μειωμένο κατά 50% είναι το αντίτιμο για τους νέους μέχρι 32 ετών.