Συνεχίζονται στο Μακεδονικό Μουσείο Σύγχρονης Τέχνης μέχρι τις 27 Μαϊου οι εκθέσεις:

"Κάρολος Τσίζεκ. Σχήμα Καρδιάς" με αφορμή τη δωρεά των έργων του στη συλλογή του Μακεδονικού Μουσείου Σύγχρονης Τέχνης . Έκθεση αφιέρωμα στον Κάρολο Τσίζεκ.

"Απόστολος Γεωργίου, Ζωγραφική".

"ΣΠΙΤΙ" από το ΚΕΘΕΑ ΔΙΑΒΑΣΗ.

Η θεραπευτική Κοινότητα– χώρος ασφάλειας, εμπιστοσύνης, φροντίδας, αγάπης, ελπίδας και δύναμης- αποτελεί το «ΣΠΙΤΙ» που σηματοδοτεί την αλλαγή και το πέρασμα από τα ναρκωτικά στη ζωή.

........................................

Στο Μουσείο Άλεξ Μυλωνά - Μακεδονικό Μουσείο Σύγχρονης Τέχνης στην Αθήνα συνεχίζεται η έκθεση

Rue de l’Ouest 100. Mec Art Graphic 1972”, Η πρώτη εκδοτική απόπειρα της Μάγδας Κοτζιά στο εργαστήρι του Νίκου Κεσσανλή και της Χρύσας Ρωμανού στο Παρίσι και η δωρεά της στο Μακεδονικό Μουσείο Σύγχρονης Τέχνης.

Ομαδική έκθεση Χαρακτικής με έργα από τη Συλλογή του ΜΜΣΤ-Δωρεά Μ. Κοτζιά