Η θεατρική παράσταση «Cocina Espanola» για δυο βραδιές στο Τελλόγλειο. Στις 18 και στις 25 Ιανουαρίου, στις 7.30 το βράδυ. Η σκηνοθετική και η δραματουργική επιμέλεια ανήκει στην Ελένη Βλαχοπούλου και την Κλέα  Σαμαντά.

Τελευταία δωρεάν ξενάγηση, Τετάρτη 18 Ιανουαρίου, στις 6 το απόγευμα, στη διπλή έκθεση «Ο Goya και ο Beethoven στο Τελλόγλειο».

Το Τελλόγλειο, ως μέλος της Κίνησης των 5 Μουσείων, συμμετέχει στην 1η Μπιενάλε Αρχιτεκτονικής Θεσσαλονίκης με θέμα «Αρχιτεκτονική και Πόλη στη Νοτιοανατολική Ευρώπη», η οποία διοργανώνεται από το Τμήμα Αρχιτεκτόνων Α.Π.Θ., το Μακεδονικό Μουσείο Σύγχρονης Τέχνης σε συνεργασία με το Goethe-Institut και την Κίνηση των 5Μ, με τις  εκδηλώσεις που θα πραγματοποιηθούν την Παρασκευή 20 Ιανουαρίου.

cocina afisa

pdfCOCINA ESPANOLA340.33 KB